اعضا

کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی
کاربر عادی

Blogs

برگزیدگان هشتمین جشن انیمیشن سینمای ایران معرفی شد... بيشتر
مدیر سایت
اعضای محترم آسیفاایران و دوستان گرامی: هشتمین جشن... بيشتر

گروه ها

بدون گروه, ایجاد گروه جدید

مطالب انجمن

بدون موضوع, شروع بحث جدید

اخبار سايت

 • سعید ندافی سالک ده و پیمان شریفی هم اکنون دوست هستند
   
  Sep 23 
 • داود محمدی به وب سایت ما پيوست !
  Sep 23 
 • مینا قاسمی نیا به وب سایت ما پيوست !
  Sep 23 
 • Sep 20
 • محمد کارگر به وب سایت ما پيوست !
  Sep 20 
 • Sep 18
 • عباس صالحی فر به وب سایت ما پيوست !
  Sep 18 
 • Sep 17
 • سید محمد طاهری قمی به وب سایت ما پيوست !
  Sep 17 
 • Sep 15
 • مدیر سایت
  روانبخش صادقی هیئت محترم داوری هشتمین جشن انیمیشن آسیفاایران
  پایین از راست به چپ: حمیدرضا حافظی، ناصر گلمحمدی، مهین جواهریان، محمدعلی صفورا، امیرمحمد دهستانی
  بالا از راست به چپ: روانبخش صادقی، علی درخشی، امید خوش نظر، بابک نکویی
  Sep 7 ·  1 
  فاطمه اقامیری این را میپسندد
 • مدیر سایت
  روانبخش صادقی هیئت محترم انتخاب هشتمین جشن انیمیشن آسیفاایران
  بالا از راست به چپ: رسول بابارضا، سعید توکلیان، اسماعیل شرعی، بهرام عظیمی
  وسط از راست به چپ: مهناز عادلی، ناهید صمدی امین، علی نوری اسکویی، وحید نصیریان
  پایین از راست به چپ: احمد عربانی، ابوالفضل رازانی، علیرضا گلپایگانی
  Sep 7 ·  1 
  فاطمه اقامیری این را میپسندد
 • ایران آسیفا :
  انیمیشن نیازمند ایجاد شورای عالی است.

  هشتمین جشن انیمیشن برگزار شد

  هشتمین جشن انیمیشن از مجموعه برنامه های هجدهمین جشن سینمای ایران با اجرای بهرام عظیمی در ایوان شمس برگزار شد.

  به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی هجدهمین جشن سینمای ایران، شامگاه روز گذشته شنبه ۱۳ شهریور ماه هشتمین جشن انیمیشن با حضور کمال تبریزی دبیر جشن و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و دیگر هنرمندان حوزه انیمیشن در محل تالار ایوان شمس برگزار شد.
  بهرام عظیمی در ابتدای مراسم گفت همیشه آرزو داشتم تا تندیس این جشن را بگیرم اما هیچگاه موفق نشدم. در این دوره از جشن ۱۳۱ اثر به دبیرخانه ارسال شد و در نهایت ۳۷ اثر به بخش مسابقه راه یافت که از این میان ۷ جایزه به بهترین انیمیشن اهدا می شود.

  روانبخش صادقی رییس آسیفای ایران گفت: انیمیشن ایران از ابتدای شکل گیری مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. اما طی این سال ها دچار ضعف ها و مزیت های بسیاری است. اما با این حال طی ۱ سال گذشته انیمیشن توانسته است اتفاقات خوبی را رقم بزند.
  وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته به دلیل نبود حمایت های مناسب شاهد تعطیلی دفاتر تولید انیمیشن در سراسر کشور بودیم توضیح داد: انیمشین ایران در حال حاضر دچار ضعف های بسیاری است که از آن جمله می توان به ضعف در سرمایه گذاری، نبود نظام آموزشی، تربیت نیروی انسانی، کمبود نیروی انسانی اشاره کرد مواردی که سبب می شود انیمیشن در ایران به بازدهی اقتصادی مناسب نرسد.

  وی ادامه داد: فعال نبودن بخش خصوصی، کمبود تجهیزات، نبود هماهنگی در بخش های مختلف سرمایه گذاری از دیگر مشکلات انیمیشن ایران است.
  صادقی در بخش دیگری توضیح داد: در ایران این امکان وجود دارد که بخش های خصوصی تولید انیمیشن ایجاد شود. نباید فراموش کرد که ما نیازمند حمایت دولتی هستیم اما این حمایت تنها به معنای حمایت مادی نیست. انیمیشن نیز مانند سینما نیازمند یک حمایت ۱۰۰ ساله دولتی است.
  وی بیان کرد: در معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. در واقع تلاش بر این است که در برنامه ششم توسعه و در متمم ان طرح و برنامه ای برای انیمیشن در نظر گرفته شود تا بتوان از انیمیشن به درستی حمایت کرد.

  رییس آسیفا تاکید کرد: دولت ، نظام صنفی و مردم سه ضلع اصلی در موفقیت انیمیشن است.
  صادقی در پایان با اشاره به مزیت های انیمیشن در کشور گفت: ما دارای منابع مکتوب و غیر مکتوب بسیاری هستیم که تا امروز منبع تولید آثار مختلفی در کشورهای دیگر شده است. در نهایت نیازمند یک شورای عالی انیمیشن هستیم تا بتوانیم منابع و حمایت های انیمیشن را کنترل و برای آن برنامه ریزی کنیم.
  کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن سینمای ایران با اشاره به اینکه امیدواریم در آینده بگوییم سینمای انیمیشن گفت: انیمیشن نیازمند آن است که به آثار بلند فکر کند. سال گذشته فیلمی کاملا انیمیشن ساخته شد که توانست در اکران عمومی در چرخه اقتصادی مناسبی قرار گیرد. امیدوارم دست اندرکاران انیمیشن به فیلم بلند انیمیشن فکر کنند چرا که ما در این زمینه بسیار کم کار هستیم.

  وی تاکید کرد: از سال آینده همه گروه ها جشن خود را برگزار می کنند و در جشن بزرگ سینمای ایران تنها تندیس فیلم بلند انیمیشن خواهیم داشت. صنف انیمیشن نیز باید جشن خود را برگزار کند و تندیس خاص خود را در این زمینه طراحی کند.
  تبریزی توضیح داد: سینمای انیمیشن باید بتواند در کنار فیلم های زنده خود را نشان دهند. انیمیشن تخیل نامحدودی دارد و تصاویر بسیاری را می تواند خلق کند که ما نمی توانیم آن را در سینما داشته باشیم.
  برندگان تندیس و دیپلم افتخار هشتمین جشن انیمیشن به شرح ذیل اعلام می شود:
  بهترین کارگردانی :سید مسلم طباطبایی«لایت سایت»، بهترین فیلم: امیرهوشنگ معین و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی« درخت پرتقالی»، بهترین فیلمنامه:علی حضرت پور «سوزن بان»، بهترین فضا سازی و طراحی هنری: امیر هوشنگ معین«درخت پرتقالی»، بهترین انیمیت :اشکان نعیمی«لولو»، بهترین موسیقی: امیر پورخلجی «لایت سایت»، بهترین صدا : بهروز شهامت را برای فیلم های«سوزن بان»و «قطار»

  اکبر عالمی، منوچهر شاهسواری، غلامرضا موسوی، محمدرضا موئینی، مهدی مسعود شاهی، حسین ساری، مرضی شمسی، مرتضی رزاق کریمی، فرید فرخنده کیش، رمضانعلی حیدری خلیلی، حسین سجادی نیری، روح الله حسینی، مجید مغنیان، مهین جواهریان، ناصر گل محمدی، محمد علی صفورا، علیرضا گلپایگانی، احمد عربانی، سعید توکلیان، علی درخشی، وحید نصیریان، اسماعیل شرعی، علی نوری اسکویی، امید خوش نظر، ناهید صمدی امین، امیر محمد دهستانی، بابک نکویی، رسول بابارضا، حمیدرضا حافظی، مهدی خرمیان، حسین مرادی زاده، محمد ابوالحسنی، امیر سحرخیز، بهنام دلداده، مونا شاهی، معین صمدی، ساره شفیعی پور، مهناز عادلی، مهدی آقاجانی و شهرام حاج میرصادقی از جمله چهره های حاضر در این جشن بودند.
  Sep 7 ·  1 
  فاطمه اقامیری این را میپسندد
 • مدیر سایت
  محمد سیحونی کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن سینمای ایران اعلام کرد سال آینده در این جشن تندیسی به برترین فیلم سینمایی انیمیشن اهدا می‌شود.هشتمین+جشن+انیمیشن+سینمای+ایران (6)
  به گزارش خبرنگار مهر شامگاه شنبه ۱۳ شهریور ماه هشتمین جشن انیمشین سینمای ایران با حضور کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن سینمای ایران و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و دیگر هنرمندان حوزه انیمیشن در محل تالار ایوان شمس برگزار شد.
  بهرام عظیمی مدیر اجرایی این جشن در ابتدای مراسم گفت: همیشه آرزو داشتم تندیس این جشن را بگیرم اما هیچگاه موفق نشدم. در این دوره از جشن ۱۳۱ اثر به دبیرخانه ارسال شد و در نهایت ۳۷ اثر به بخش مسابقه راه یافت که از این میان ۷ جایزه به بهترین انیمیشن ها اهدا می شود. مساله مهم این است که در بخش مسابقه آثار درجه یک داوری شده است و کار داوران در این زمینه بسیار سخت بود.
  انیمیشن نیازمند یک شورای عالی است
  روانبخش صادقی رییس انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران (آسیفا) نیز در ادامه این مراسم توضیح داد: انیمیشن ایران از ابتدای شکل گیری مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته اما طی این سال ها دچار ضعف ها و مزیت های بسیاری شده است. با این حال در یک سال گذشته انیمیشن توانسته است اتفاقات خوبی را در سینمای ایران رقم بزند.

  وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته به دلیل نبود حمایت های مناسب شاهد تعطیلی دفاتر تولید انیمیشن در سراسر کشور بوده ایم، توضیح داد: انیمشین ایران در حال حاضر دچار ضعف های بسیاری است که از آن جمله می توان به ضعف در سرمایه گذاری، نبود نظام آموزشی، نبود نظام تربیت نیروی انسانی، کمبود نیروی انسانی اشاره کرد. مواردی که سبب می شود انیمیشن در ایران به بازدهی اقتصادی مناسب نرسد.
  وی ادامه داد: فعال نبودن بخش خصوصی، کمبود تجهیزات، نبود هماهنگی در بخش های مختلف سرمایه گذاری از دیگر مشکلات انیمیشن ایران است.
  صادقی در بخش دیگری توضیح داد: در ایران این امکان وجود دارد که مراکز خصوصی تولید انیمیشن ایجاد شود. نباید فراموش کرد که ما نیازمند حمایت دولتی هستیم اما این حمایت تنها به معنای حمایت مادی نیست. انیمیشن نیز مانند سینما نیازمند یک حمایت ۱۰۰ ساله دولتی است.
  وی بیان کرد: در معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. در واقع تلاش بر این است که در برنامه ششم توسعه و در متمم آن طرح و برنامه ای برای انیمیشن در نظر گرفته شود تا بتوان از انیمیشن به درستی حمایت کرد.

  رییس آسیفا تاکید کرد: دولت، نظام صنفی و مردم سه ضلع اصلی در موفقیت انیمیشن است.
  وی با اشاره به بازار ارایه انیمیشن بیان کرد: بازار داخلی ایران در حوزه انیمیشن بسیار بکر است و برنامه ای برای استفاده از آن در نظر گرفته نشده است. همچنین در این میان بازارهای خارجی نیز از پتانسیل بسیار خوبی برخوردار است.
  صادقی در پایان با اشاره به مزیت های انیمیشن در کشور گفت: ما دارای منابع مکتوب و غیر مکتوب بسیاری هستیم که تا امروز منبع تولید آثار مختلفی در کشورهای دیگر شده است. در نهایت ما نیازمند یک شورای عالی انیمیشن هستیم تا بتوانیم منابع و حمایت های انیمیشن را کنترل و برای آن برنامه ریزی کنیم.
  صنف انیمیشن تندیس خود را داشته باشد
  کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن سینمای ایران با اشاره به اینکه امیدواریم در آینده بگوییم سینمای انیمیشن گفت: انیمیشن نیازمند آن است که به آثار بلند فکر کند. سال گذشته فیلمی کاملا انیمیشن ساخته شد که توانست در اکران عمومی در چرخه اقتصادی مناسبی قرار گیرد. امیدوارم دست اندرکاران انیمیشن به فیلم بلند انیمیشن فکر کنند چرا که ما در این زمینه بسیار کمکار هستیم.
  وی تاکید کرد: از سال آینده همه گروه ها جشن خود را برگزار می کنند ولی در جشن بزرگ سینمای ایران تندیس فیلم بلند انیمیشن اهدا می شود. صنف انیمیشن نیز باید جشن خود را برگزار کند و تندیس خاص خود را در این زمینه طراحی کند.
  تبریزی در پایان گفت: سینمای انیمیشن باید بتواند در کنار فیلم های زنده خود را نشان دهند. انیمیشن تخیل نامحدودی دارد و تصاویر بسیاری را می تواند خلق کند که ما نمی توانیم آن را در سینما داشته باشیم.
  telegram.me/AsifaIran
  Sep 5 ·  1 
  فاطمه اقامیری این را میپسندد

رویداد بعدی

رویداد وجود ندارد, Add new