وبلاگ هاي کاربر

تجمـع اهالـی سینمـا مقـابل خـانـه سینـما سینماگران مقابل خانه سینما که از صبح پنجشنبه 92/4/27 آغاز شده بود، برای دقایقی به تشنج کشیده شد که با دخالت نیروی انتظامی و درخواست عده‌ای دیگر از سینماگران فضا آرام شد.
این اتفاق در حالی رخ داد که تعدادی از سینماگران قصد داشتند از در پارکینگ وارد ساختمان شوند ولی این کار آنها با ممانعت نیروی انتظامی مواجه شد. نیروی انتظامی جمعیت را به آرامش دعوت کرده و حفاظت از در خانه سینما را برعهده گرفته است.
از بین سینماگران هم عده‌ای از افرادی که قصد نزدیک شدن به در را ندارند می خواهند که عقب بروند و از رفتارهای خشونت آمیز بپرهیزند. سینماگران به بسته شدن خانه سینما و اتفاقات چند روز گذشته درباره ساختمان خانه سینما نیز معترضند.
نیروی انتظامی از هنرمندان می خواهد که در شان هنر و هنرمند رفتار کنند. سینماگران در پاسخ می گویند که ما امنیت و آرامش را از صبح رعایت کرده بودیم.
اسعدیان از همه می خواهد که مقابل همدیگر قرار نگیرند و به بلوای ایجاد شده دامن نزنند. او از سینماگران می خواهد آرامش خود را حفظ کنند و اجازه ندهند با درگیری حق و حقوقشان ضایع شود.
اسعدیان افزود: ما از نیروی انتظامی تشکر می کنیم و با آنها همکاری می کنیم. عده ای در وزارت ارشاد می خواهند ما را مقابل ریاست جمهوری، قانون، نیروی انتظامی قرار دهند. آنها دائم بیانیه می دهند با خبرگزاری ها مصاحبه می کنند و دقیقه ای بعد همه حرف هایشان را تکذیب می کنند. ما نباید اسیر بازی آنها شویم.
بعد از صحبت‌های وی، سینماگران آرام شده و از نزدیکی در خانه سینما فاصله گرفتند.
با اینکه فضا آرام شده است ولی عده ای از سینماگران شامل مازیار میری، رخشان بنی اعتماد، علیرضا داوودنژاد، رضا کیانیان، حسن پورشیرازی، ابراهیم شیبانی، آناهید آباد با اجازه نیروی انتظامی مقابل در اصلی ساختمان خانه سینما نشستند.
نیروی انتظامی با این پیشنهاد موافقت کرد که آنها اجازه نزدیک شدن افراد را ندهند.
سردار سعید منتظرالمهدی معاون ناجا نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پلیس تا روز یکشنبه از خانه سینما صیانت می کند تا جلسات مشترک بین دو طرف برگزار شود. ما بنا به خواست تعدادی از سینماگران و اتفاقات شب گذشته و امضای اساسنامه، صیانت از خانه سینما را تا روز 30 تیر برعهده می گیریم.
وی با تشکر از همکاری رئیس سازمان سینمایی افزود: توصیه ما به هنرمندان این است که همانند گذشته بر مدار قانون حرکت کنند و به دنبال نقاط مشترک باشند و در فضایی تعاملی گام بردارند.


چرا در کشورعزیز ایران خانواده فرهنگ و هنر هیچ متولی ندارد ؟ اصحاب رسانه چرا خبرها را درست اطلاع رسانی نمیکنند ؟ خودتان قضاوت کنید همه صنوف در ایران دارای قدرت و تشکلهای سازماندهی شده هستند اما متاسفانه برای سینما و سایر شاخها و گرایشهای  هنری هر شخص نالایق و بی تجربه ای که اصلاً آشنایی به این امور ندارد باید برایش تصمیم گیری کند آیا این ظلم به اهالی فرهنگ و هنر نیست ؟ از خداوند ایزد منان میخواهم که خودش حامی و پشتیبان این جامعه ریاضت کشیده باشد من به عنوان نائب رئیس انجمن صنفی مراکز و موسسات فرهنگی و هنری شاهد تعطیلی روز به روز مراکز با سابقه و با تجربه سینمایی چه در زمینه تهیه ،تولید ، پخش و آموزش داخل کشور هستم و متاسفانه مدیران قبلی دولت دقیقاً 4 الی 8 ساله که تعطیلی مستمر برای هنرمندان به یادگار نهادند امید است در این دولت جدید افراد لایق و باسواد در این عرصه حضور پیدا کنند و مقداری هر چند اندک مشکل گشای امور هنرمندان و فرهنگیان کشورمان باشند ،لطفاً بعد از مطالعه  اطلاع رسانی کنید.برای تمامی شما دوستان و هنرمندان عزیز روزهای خوش توام با کارهای جدید آرزومندم
ارادتمند شما سید داود سیدی گرفمی     
سیدداودسیدی گرفمی · Jul 20 '13 · رتبه : 5 · نظرات : 5
مدیر سایت
دوستان عزیز این سایت در حال کامل شدنه و ایرادیابی.. 
و فعلا بطور رسمی اعلام نشده

لطفا اگر نظر و ایده ای داشتین بهمون بگین 

سپاس 

روانبخش صادقی · Sep 7 '12 · رتبه : 5 · نظرات : 12
مقاله فصل اکران انیمیشن
به مناسبت اکران سراسری انیمیشن سینمایی تهران 1500 
ادامه مطلب در سایت آسیفا اصفهان
http://asifa-esf.ir/index.php/archives/926
سید علی مفضلی · Mar 16 '13 · رتبه : 2