اساسنامه آسیفا


بنام خدا
اساسنامه جدید انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران


فصل اول - مشخصات

ماده اول - تعریف
انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران که به اختصار آسیفا ایران یا آسیفا نامیده می‌شود، انجمنی صنفی و فرهنگی است در چهارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مرکب از اعضایی که طبق مواد ۴ و ۵ این اساسنامه، به عضویت آسیفا در می‌آیند. انجمن برای مدت نامحدود تشکیل می‌شود و مرکز آن در تهران است و می‌تواند شعبی در شهرستان‌ها داشته باشد. انجمن دارای شخصیت حقوقی مستقل از اعضا است.

تعریف انیمیشن: انیمیشن عبارتست از تهیه و ضبط فریم به فریم هر نوع از تصویر روی فیلم، نوار ویدیو، یا حافظه دیجیتال کامپیوتر و غیره. عملا به کاری گفته می‌شود که مجری آن قدرت کنترل هوشمندانه‌ تمامی عناصر موجود در هر فریم را داشته باشد و در نتیجه نمایشی از حرکت را تداعی نماید.

ماده دوم - اهداف
اهداف اساسی آسیفا ایران عبارت است از:
تلاش برای اعتلای هنر انیمیشن و معرفی آن به جامعه،
ایجاد تفاهم و ارتباط فرهنگی و هنری بین اعضاء و حفظ و اعتلای شئون سینماگران، انیماتورها و سایر کسانی که در این حرفه فعالیت می‌کنند.
این انجمن فعالیت فرهنگی، هنری و صنفی دارد و غیرانتفاعی است.

ماده سوم - وظایف
اهم وظایف آسیفا ایران برای نیل به اهداف آن عبارت است از:
۱- فراهم کردن زمینه مناسب برای رشد انیمیشن از راه‌های مختلف.
۲- کوشش در جهت بالابردن آگاهی جامعه نسبت به نقش، مسئولیت و توانائی‌های انیمیشن.
۳- حضور و شرکت فعال در مجامع هنری فیلم‌سازی انیمیشن.
۴- برگزاری گردهمائی‌های فرهنگی مانند: جشنواره، کنگره، سمینار، سخنرانی، نمایش فیلم، بزرگداشت فیلم‌سازان، مبادله اطلاعات هنری بین اعضا و سایر ارگان‌ها و نهادهای مشابه و انتشار بولتن و خبرنامه و مقاله هنری.
۵- ایجاد و راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی، مرکز اطلاعات و آرشیو انیمیشن اعم از تولیدات انیمیشن، کتاب‌ها و نشریات علمی تخصصی مورد نیاز حرفه.
۶- کمک در تسهیل امر آموزش انیمیشن در کشور.
۷- ترغیب هنرآموزان و علاقمندان انیمیشن به فیلم‌سازی والای انیمیشن و کوشش در نهی و جلوگیری از سقوط به انواع مبتذل و بدآموز انیمیشن از طریق انتخاب فیلم‌های برتر و اهدای جوایز یا هر روش مؤثر و مناسب دیگر.
۸- عضویت و یا برقراری ارتباط با تشکل‌ها و سازمان‌های داخلی و یا خارج از ایران در چارچوب فعالیت‌های صنفی و بر اساس قوانین و مقررات کشور به منظور ایجاد تسهیلات برای عرضه توانائی‌های تخصصی اعضا به داخل و خارج از مرزهای ایران.
۹- برقراری ارتباط با وزارت‌خانه‌ها، نهادها، سازمان‌ها و مجامع داخلی برای تدوین قوانین و مقررات مورد نیاز توسعه و رشد این هنر و صنعت، رفع مشکلات حقوقی و صنفی به منظور تسهیل شرکت در بازارهای داخلی و جهانی.
۱۰- ایجاد مرجعیت صالح برای تثبیت حقوق این حرفه و داوری یا حکمیت در موارد لازم.
۱۱- ارائه نظرات کارشناسی، بررسی و تشخیص صلاحیت فنی، ارزشیابی کیفی کارهای تخصصی، درجه‌بندی و طبقه‌بندی و نیز تایید سابقه فعالیت حرفه‌ای متقاضیان برای صدور و یا تمدید پروانه فعالیت به مراجع ذیربط.
۱۲- تدوین نظامنامه حرفه‌ای و آئین‌ نامه‌های تخصصی، استاندارد نمودن تعرفه‌های حق‌الزحمه.
۱۳- حمایت از صنعت انیمیشن کشور در جهت کسب اعتبار بین‌المللی.
۱۴- تامین و یا انتشار و توزیع کتاب‌ها و نشریات مورد نیاز حرفه با کسب اجازه از مراجع ذیصلاح.
۱۵- تاسیس کمیته‌های تخصصی حرفه‌ای برای پیشبرد اهداف آسیفا ایران در چارچوب وظایف و اهداف مندرج در این اساسنامه.
۱۶- تاسیس شعبه‌های آسیفا ایران در سراسر کشور بر اساس آئین‌نامه داخلی بر حسب ضرورت و به تشخیص هیئت مدیره.
۱۷- تشکیل شرکتهای تعاونی در چارچوب قوانین و سهیم‌کردن اعضا به منظور حل مشکلات مالی و حرفه‌ای.

تبصره ۱: کلیه نظرات کارشناسی پس از تصویب هیئت مدیره به مراجع مربوطه اعلام خواهد شد. مگر آنکه کارشناس یا کارشناسان، مستقلا به مرجع مربوطه معرفی گردند که دراین صورت موجب استقلال کامل کارشناس خواهد بود.
تبصره ۲: انتخاب و معرفی خبره و کارشناس به مراجع اداری، حقوقی و قضایی و غیره، پس از تصویب هیئت مدیره آسیفا ایران و ثبت در اسناد داخلی و گزارش سالیانه هیئت مدیره خواهد بود.

فصل دوم - عضویت

ماده چهارم
عضویت کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط که اصول اساسنامه و مفاد آئین نامه‌ها و نظامنامه (دستورالعمل‌ها، مقررات، منشور حرفه‌ای) آسیفا ایران را پذیرفته و شرایط عضویت مندرج دراین اساسنامه را دارا باشد، در آسیفا ایران آزاد است و هیچکس را نمی‌توان به قبول عضویت مجبور و یا از عضویت آن جلوگیری کرد. عضویت هر عضو پس از تصویب هیئت مدیره در یکی از گروه‌های تعریف شده در زیر این ماده، به اطلاع اعضا خواهد رسید.

الف- اشخاص حقیقی:
که به سه دسته تقسیم می‌شوند:
۱- عضو رسمی: کسانی که به تشخیص هیئت مدیره سابقه حرفه‌ای یا تحصیلات مرتبط متناسبی داشته باشند. مانند کارگردانان، طراحان، فیلمبرداران انیمیشن، نویسندگان، کاربران تکنولوژی‌های پیشرفته و کامپیوتر در تولید انیمیشن، تهیه‌کنندگان، تولیدکنندگان، مدرسین و دانشجویان انیمیشن یا سایر شاغلین این حرفه.
۲- عضو وابسته: آماتورها و سایر علاقمندان عضویت در آسیفا ایران که حائز شرایط عضویت رسمی نیستند پس از تصویب هیئت مدیره عضو وابسته نامیده می‌شوند.
۳- عضو افتخاری: هنرمندان و شخصیتهای فرهنگی داخلی و خارجی که منشا خدمات مهم برای این هنر صنعت بوده و یا عضویتشان سبب پیشبرد اهداف آسیفا ایران می‌گردد.

تبصره ۱: اعضای افتخاری و وابسته می‌‌توانند در اقدامات مربوط به کمیته‌های آسیفا ایران مشارکت داشته باشند ولی نمی‌توانند در مجامع و ارکان آسیفا ایران انتخاب شوند و یا برای انتخاب در رای ‌گیری شرکت کنند.
تبصره ۲: عدم فعالیت عضو رسمی در یکی از کمیته‌ها با گزارش مسئول کمیته و به تشخیص هیئت مدیره باعث تغییر عضویت از رسمی به وابسته خواهد شد.

ب- اشخصاص حقوقی: شامل شرکت‌ها و موسسات فعال در عرصه انیمیشن، با درخواست افراد ذیسمت در حدود اختیارات طبق اساسنامه شرکت یا موسسه.

تبصره ۱: اشخاص ذیسمت در شرکت‌ها و موسسات عضو آسیفا، موظف هستند کلیه تغییرات در اساسنامه و آخرین تغییرات شرکت و موسسه را با ارائه روزنامه رسمی، ظرف مدت یک ماه از انتشار، کتبا به اطلاع آسیفا برسانند.
تبصره ۲: نماینده هر شرکت یا مؤسسه.

ماده پنجم - شرایط عضویت
۱- داشتن مدرک تحصیلی مرتبط یا ساخت فیلم یا تالیفات یا سابقه انیمیشن به میزان لازم و کافی، برای احراز عضویت رسمی، وابسته یا افتخاری.
۲- تقدیم تقاضای شخصی و پرسشنامه تکمیل شده، به هیئت مدیره آسیفا ایران.
۳- پرداخت ورودیه و پرداخت منظم حق‌ عضویت سالانه به آسیفا ایران.
۴- قبول و اعلام تعهد به اجرای مقررات این اساسنامه، مصوبات، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های داخلی.
۵- داشتن مجوز معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اشخاص حقوقی.

تبصره ۱: هر یک از اعضاء که شرایط عضویت آسیفا ایران را از دست دهد از عضویت در آسیفا ایران مستعفی شناخته می‌شود و لیکن ملزم به انجام تعهدات قبلی خود است.
تبصره ۲: هیئت مدیره طبق اساسنامه و ضوابط مصوبِ مجمع عمومی موظف به پذیرش عضویت متقاضیان هستند. چنانچه تقاضای عضویت بعضی از متقاضیان بنا به دلایلی از سوی هیئت مدیره پذیرفته نشود و یا عضویت ایشان از طرف هیئت مدیره سلب شود، متقاضی می‌تواند اعتراض خود را از طریق بازرس در اولین جلسه مجمع عمومی مطرح نماید. تصمیمات مجمع در این مورد قطعی و لازم ‌الاجراء است.
تبصره ۳: هریک از اعضای وابسته، می‌تواند از هیئت مدیره، تبدیل وضعیت عضویت خود به حالت رسمی، را درخواست نماید. مشروط بر اینکه از آخرین درخواست وی، حداقل یکسال گذشته باشد.

ماده ششم - مؤسسات وابسته
آسیفا ایران می‌تواند با رعایت مفاد اساسنامه، جوامع فرهنگی و هنری و صنفی دیگر را به وابستگی یا همکاری بپذیرد و نیز به عضویت انجمن‌های مشابه خارجی یا داخلی برابر مقررات جاری کشور درآید.

فصل سوم - امور مالی و اداری

ماده هفتم - درآمد
درآمد آسیفا ایران از محل‌های زیر تامین می ‌شود:
۱- حق ورودی اعضاء
۲- حق عضویت سالانه اعضاء
۳- کمکهای مالی و هدایای اشخاص حقیقی و یا حقوقی.
۴- درآمد حاصل از انجام فعالیت‌هایی از قبیل برگزاری دوره‌های آموزشی، نمایشگاهها، انتشارات، برگزاری سمینارهای گوناگون و سایر فعالیت‌هایی که مغایرتی با اهداف آسیفا ایران نداشته باشد.

تبصره ۱: حق ورودی و حق عضویت اعضای حقیقی و حقوقی، طی مصوبه هیئت مدیره است که متناسب با ارزش و گسترش فعالیت‌ها هر سال یکبار تعیین و اعلام می‌گردد.
تبصره ۲: حق عضویت برای دانشجویان نصف حق عضویت عادی اعضای آسیفا بوده و اعضای افتخاری از پرداخت حق عضویت معاف هستند.
تبصره ۳: دریافت و حصول هر گونه درآمد، کمک، ورودیه، و حقِ‌ عضویت باید طبق اسناد موثقی صورت گرفته و دفاتر مالی آسیفا ایران ثبت گردد.

ماده هشتم - هزینه‌ها
کلیه درآمدهای آسیفا ایران برای امور جاری و مخارج عمومی آسیفا ایران، با تصویب هیئت مدیره و نظارت مستقیم بازرس و درج در گزارش مالی سالیانه جهت ارائه به مجمع عمومی انجام می شود.

ماده نهم - حسابداری
خزانه‌دار مسئول امور مالی و حسابداری آسیفا ایران است. کلیه چک‌ها، اسناد مالی، و اوراق بهادار با امضاء خزانه‌دار به اتفاق امضای یک عضو هیئت مدیره یا مدیرعامل به همراه مهر آسیفا ایران معتبر خواهد بود.

سایر وظایف خزانه‌دار به شرح زیر است:
۱- اداره امور مالی، تنظیم دفاتر و اسناد، صورت‌ حساب‌های مالی و رسیدگی و حفظ حساب‌ها.
۲- وصول و جمع‌آوری ورودیه، حق عضویت‌ها و کمک‌های مالی در قبال رسید کتبی.
۳- تهیه و تنظیم دفاتر مخصوص مالی، بیلان و ترازنامه‌ آسیفا ایران برای ارائه به هیئت مدیره و بازرسان.
۴- رسیدگی به صحت اسناد و مدارک ارائه شده در مورد پرداخت‌ها، توسط اعضای آسیفا ایران.
۵- نظارت و ثبت هرگونه خرید و فروش و هر نوع عملیات مالی و در صورت لزوم گزارش به بازرسان، هیئت مدیره یا مجمع عمومی.
۶- حفظ صورت اموال منقول، غیر منقول، وجوه و اسناد مالی آسیفا ایران.
۷- پیش‌بینی بودجه سال آتی و تسلیم آن به هیئت مدیره جهت بررسی و تصویب.

تبصره ۱: خزانه‌دار موظف است در هر مورد بنا به تقاضای بازرس یا بازرسان کلیه دفاتر و اسناد مالی آسیفا ایران را برای رسیدگی، در محل آسیفا ایران در اختیار ایشان قرار دهد.
تبصره ۲: در صورت انقضای دوره هیئت مدیره، خزانه‌دار و رئیس هیئت مدیره یا مدیرعامل موظف خواهد بود امور مالی آسیفا ایران را تا انتخاب هیئت مدیره بعدی کماکان اداره کرده و طی صورتجلسه تفصیلی، کلیه اسناد و اموال آسیفا را به هیئت مدیره بعدی تحویل نمایند.

ماده دهم - معاملات
آسیفا ایران می‌تواند بنا به تصمیم هیئت مدیره و در حدود اختیارات ایشان، اقدام به انعقاد هر نوع معامله اعم از منقول و یا غیر منقول، ازقبیل بیع، صلح، رهن، معاوضه، اجاره و غیره و یا واگذاری نموده و همچنین دریافت وام اعتباری نماید. در موارد خارج از حدود اختیارات یا موارد مهم که هیئت مدیره، یا یک سوم اعضای رسمی صلاح بدانند، موضوع در مجمع عمومی فوق‌العاده، مطرح و به رای گذاشته خواهد شد. این معاملات نسبت به اشخاص ثالث و طرف معامله نافذ و معتبر است، و البته در حدود قوانین کشور و موازین قضائ، مانع حق رجوع، فسخ، اقامه دعوی و سایر ایقاعات و اقدامات ازسوی آسیفا ایران نخواهد بود.

تبصره ۱: درصورتیکه میزان معاملات تعهدآور آسیفا، بیشتر از ۵۰ درصد موجودی صندوق آسیفاایران باشد، موضوع قبل از وقوع معامله یا قبول تعهد، باید به تایید مجمع عمومی برسد.

فصل چهارم - ارکان آسیفا ایران

ماده یازدهم - سازمان
سازمان آسیفا ایران مشتمل بر ارکان اصلی نامبرده در زیر است که بعضا دارای زیرمجموعه‌هایی به عنوان ارکان فرعی هستند:
۱- مجمع عمومی
۲- هیئت مدیره
۳- شورای داوری
۴- بازرسان

ماده دوازدهم - مجمع عمومی

الف) کلیات
۱- تعریف مجمع عمومی: عالیترین رکن آسیفا ایران است و از اجتماع اعضای رسمی و نماینده تام‌الاختیار (با وکالت کتبی) اعضای حقیقی و حقوقی، به دو شکل عادی و فوق‌العاده تشکیل می‌شود. حضور اعضای غیر رسمی در مجمع، بلامانع است.
۲- نحوۀ اعلام جلسه مجمع عمومی و دعوت اعضا، از طریق پست الکترونیکی (ایمیل)، پیامک (اس ام اس) و درج در نشریه داخلی آسیفا، به صورت توامان و حداقل یک هفته پیش از تاریخ جلسه خواهد بود. همچنین هیئت مدیره می‌تواند به تشخیص خود و اقتضای موقعیت، دعوت از طریق تماس تلفنی، نمابر یا انتشار آگهی در جراید را اضافه نماید.
۳- برای رسمیت جلسه مجمع، حضور یک سوم اعضا ( مجموع اعضای رسمی و اشخاص حقوقی عضو) کافی است. درصورت به حدنصاب نرسیدن تعداد حاضران، جلسۀ بعدی که زمان آن کمتر از یک هفته و بیشتر از دو ماه نخواهد بود، مجددا اعلام و اعضا به نحو یاد شده دعوت خواهند شد. جلسه بعدی با هر تعداد از حاضران رسمیت خواهد داشت.
۴- جلسات مجمع عمومی توسط هیئت رئیسه‌ای سه نفره مرکب از دبیر، منشی و ناظر اداره می‌شود. هیئت رئیسه از بین اعضای حاضر در جلسه و با اکثریت نسبی انتخاب می ‌شوند.
۵- هر گاه در مجمع عمومی شور و اخذ تصمیم در موضوعات مطروحه در دستور جلسه خاتمه نیابد، هیئت رئیسه مجمع با تصویب اعضاء می‌توانند اعلام تنفس نموده و تاریخ جلسه بعد را که حداکثر از یک هفته کمتر نباشد، تعیین نمایند. تمدید جلسه صرفا ازطریق ایمیل به اطلاع اعضا خواهد رسید و تعداد جلسات تمدیدی نباید از سه جلسه متجاوز باشد. حد نصاب لازم جهت رسمیت جلسه تمدیدی به تعداد حاضران خواهد بود.
۶- از مذاکرات و تصمیمات مجمع، صورت‌ جلسه‌ای توسط منشی تنظیم و به امضاء هیئت رئیسه خواهد رسید. کلیه صورت جلسات، لیست اسامی حاضرین در مجمع با اخذ امضا از ایشان، اعلام نتایج انتخابات، نسخ یا اصلاح مصوبات هیئت مدیره و مجمع عمومی و تائید صحت انتخابات باید به امضاء هیئت رئیسه مجمع و دو ناظر جلسه برسد. درمورد تغییرات اساسنامه، مراتب باید به امضای کلیۀ حاضران واجد حق رأی نیز برسد.
۷- مجامع عمومی نماینده قانونی کلیه اعضاء بوده و تصمیمات آن در مورد تمام اعضاء اعم از حاضرین و غائبین نافذ و لازم الاجرا و بر سایر ارکان و زیرمجموعه‌های آسیفا نیز حاکم خواهد بود.
۸- تصمیمات متخذه با رای اکثریت یعنی نصف بعلاوه یک نفر از حاضران دارای حق رأی، نافذ و معتبر است.
۹- رای ‌گیری در همه موارد علنی است به‌جز در مواردی که مجمع عمومی مخفی بودن آن را تصویب کند.
۱۰- اعضایی که امکان حضور در مجمع عمومی را ندارند، می‌توانند به هریک از اعضا (اعم از رسمی یا وابسته) برای شرکت در رأی گیر، نمایندگی اعطا کنند. این معرفی نامه و نمایندگی که اختیار حق رأی باید درآن تصریح شده باشد، پیش از آغاز رأی گیری تقدیم هیئت رئیسه شده و در صورت تایید آن توسط هیئت رئیسه، قابل اعمال و مستلزم درج در صورت‌جلسه خواهد بود. مسوولیت صحت برگۀ نمایندگی به عهدۀ دارندۀ آن است.
۱۱- داشتن حق رای و حق کاندیدا شدن، مستلزم عدم سلب عضویت از افراد و پرداخت حق عضویت است.
۱۲- اعضا می‌توانند با هماهنگی و موافقت هیئت رئیسه، در زمان مشخص و محدودی، نظرات خود را در جلسه مطرح نمایند. درصورت صلاحدید هیئت رئیسه، نظرات اعضا به صورت مکتوب ارائه شده، و ازطریق هیئت رئیسه به اطلاع اعضا خواهد رسید.

ب) مجمع عمومی عادی: هر سال یکبار و برای شور و تصمیم‌گیری تشکیل می‌شود و وظایف آن به شرح زیر است.
۱- شنیدن گزارش هیئت مدیره و بازرسان درباره فعالیت‌ها، عملکرد و امور مالی آسیفا ایران در دوره قبل.
۲- بررسی و اظهار نظر دربارۀ گزارش هیئت مدیره، بیلان و عملکرد مالی، آیین نامه‌های داخلی و سایر مصوبات با تایی، رد یا اصلاح موارد یاد شده.
۳- تعیین خط مشی عمومی برای دوره بعد.
۴- انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسان درصورت پایان دوره، استعفا، برکناری یا فوت هر یک.

ج) مجمع عمومی فوق‌العاده: در هر زمان به دعوت کتبی هیئت مدیره یا یک سوم اعضای رسمی یا دعوت بازرس و تایید شورای داوری، قابل تشکیل بوده و اختیارات آن به شرح زیر است.
۱- تغییر و اصلاح اساسنامه
۲- عزل انفرادی یا اجتماعی اعضای هیئت مدیره و یا بازرسان و تعیین جانشین.
۳- تغییر محل مرکز اصلی آسیفا
۴- بررسی و اتخاذ هرگونه تصمیم درخصوص کلیه اسناد، تصمیمات، اقدامات و مصوبات هیئت مدیره و آسیفا، اخذ هرگونه توضیح از هیئت مدیره، بازرسان و ابطال تصمیمات ایشان که در برابر شخص ثالث قطعیت نیافته و قابل عدول باشد در صورت لزوم تعیین هیئت تحقیق و اعطای اختیارات تام به هیئت تحقیق مزبور.
۵- انحلال آسیفا ایران و انتخاب اعضای هیئت تصفیه.

تبصره ۱: در صورتیکه مدیرعامل از درون هیئت مدیره انتخاب گردد، سمت نائب رییس را نیز عهده‌دار می‌گردد.
تبصره ۲: طرح و اجرای موارد مربوط به مجمع عمومی فوق العاده، در مجمع عمومی عادی بلااشکال است.
تبصره ۳: مواردی از قبیل طریقه اعلام زمان و دعوت از اعضا، حد نصاب رسمیت جلسه، نحوه مدیریت جلسه و هیئت رئیسه، نصاب در رای گیری، تجدید جلسه، اعلام تنفس، در مجمع عمومی فوق‌العاده، همانند مجمع عمومی عادی خواهد بود.
تبصره ۴: درصورتی که تشکیل مجمع به درخواست یک سوم اعضا یا بازرس باشد، هیئت مدیره، بازرسان و کادر اجرایی و اداری آسیفا موظف به همکاری کامل و فراهم آوردن کلیه امکانات لازم خواهند بود. درصورت امتناع هیئت مدیره، بازرسان اقدامات لازم را برای تشکیل مجمع به عمل خواهند آورد و امتناع هریک از اشخاص و مراجع مذکور، تخلف و مستوجب برخورد خواهد بود.


ماده سیزدهم - هیئت مدیره
الف) تعریف: هیئت مدیره متشکل از پنج نفر عضو اصلی و دو عضو جایگزین (علی البدل) است که از جانب مجمع عمومی هر سه سال یک ‌بار (در اواخر پاییز) از بین اعضای رسمی و نمایندگان اشخاص حقوقی عضو انتخاب می‌شود. هیئت مدیره هر ماه حداقل یک جلسه برای انجام وظایف خود تشکیل می‌دهد. جلسات هیئت مدیره برای تصمیم‌گیری و تصویب، باحضور کلیه اعضای اصلی و ملاک تصمیم گیری اکثریت حداقل سه پنجم است. هیئت مدیره برای انجام امور جاری آسیفا ایران یک نفر را از بین خود و یا خارج از هیئت مدیره بعنوان مدیرعامل انتخاب می‌نماید. همچنین هیئت مدیره پس از انتخاب از جانب مجمع عمومی از بین خود رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره و خزانه‌دار را انتخاب می‌نماید.

تبصره ۱: هیچ عضو حقوقی شامل کلیه نفرات سهامدار، شریک، حقوق‌بگیر و قراردادی آن، نمی‌توان بیش از یک عضو در هیئت مدیره داشته باشد.
تبصره ۲: حداقل سه نفر از اعضای هیئت مدیره، باید از اشخاص حقیقی عضو باشند.
تبصره ۳: اعضای جایگزین، بدون داشتن حق رای در جلسات هیئت مدیره حضور دارند و درصورت استعفا، برکناری یا فوت هریک از اعضا، عضو اصلی خواهند شد.

ب) وظایف هیئت مدیره
۱- اجرای مصوبات مجمع‌ عمومی
۲- اخذ تصمیم در خصوص ایجاد شعب آسیفا
۳- دفاع از حقوق و منافع مشروع و قانونی اعضاء.
۴- افتتاح حساب در بانک‌ها و یا بستن حساب‌های بانکی آسیفا ایران.
۵- خرید و فروش اموال منقول و غیرمنقول مشروط بر اینکه به منظور جلب نفع شخصی نباشد.
۶- حضور و یا اعزام نماینده در کلیه مراجع قضایی و اداری به نمایندگی از سوی آسیفا و دفاع از حقوق آن‌.
۸- انعقاد قراردهای دوجانبه و دسته جمعی به نمایندگی از آسیفا با سایر تشکل‌های صنفی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و برابر اساسنامه آسیفا ایران.
۹- سازماندهی، استخدام، عزل و نصب کارمندان اداری جهت انجام امور آسیفا ایران.
۱۰- برگزاری مجمع عمومی و دعوت از اعضا طبق مقررات اساسنامه.
۱۱- تهیه و ارائه گزارش سالیانه به مجمع عمومی.
۱۲- تهیه و تنظیم تراز مالی و همچنین پیش‌بینی بودجه سال آتی جهت ارائه به مجمع عمومی.
۱۳- نظارت بر تدوین و تصویب موقت آئین نامه‌های داخلی.
۱۴- تاسیس و تقویت شرکت‌های تعاونی و ایجاد امکانات رفاهی برای اعضاء.
۱۵- تاسیس شرکت‌های وابسته به منظور نیل به اهداف آسیفا ایران با اولویت در امور تحقیقاتی.
۱۶- تشکیل کمیته‌ها
۱۷- تعیین دستمزد برای مدیرعامل در صورت نیاز.

ماده چهاردهم - رئیس هیئت مدیره
رئیس هیئت مدیره، مسئول هماهنگی امور انجمن با هیئت مدیره و نیز سخنگوی هیئت مدیره است.

ماده پانزدهم - مدیرعامل
مدیرعامل، ریاست و اداره امور دبیرخانه را عهده‌دار بوده و مسئول تشکیلات اجرایی است.

وظایف مدیرعامل
۱- اجرای مصوبات و تصمیمات هیئت مدیره و مجمع عمومی و انجام امور جاری و اداری آسیفا ایران.
۲- گشایش حساب آسیفا ایران به اتفاق خزانه‌دار و رئیس هیئت مدیره در بانکهای رسمی، واریز وجوه آسیفا ایران به حساب مذکور.

تبصره ۱: تعداد و نوع حسابها، به تشخیص هیئت مدیره خواهد بود.

۳- ثبت و نگهداری صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت مدیره، مدارک اداری و دفتر مشخصات کامل اعضاء آسیفا ایران به وسیلۀ دبیرخانه آسیفا.
۴- نظارت بر فعالیت خزانه دار در اداره، حفظ و نگهداری اسناد و مدارک مالی

ماده شانزدهم - مشاوران حقوقی
جهت بهبود روند تصمیمات و اقدامات انجمن ازنظر حقوقی، بررسی و پیشنهاد اصلاح اساسنامه، آیین نامه ها، تهیه و تنظیم نمونه قراردادهای کاری، مشاوره و سایر خدماتی که طبق آیین نامه مربوطه درنظر گرفته می شود، مشاوران حقوقی، متشکل از اعضایی که اشراف قابل قبولی بر مسائل حقوقی دارند، تشکیل می شود. همچنین برای بررسی کلیه آیین نامه های داخلی پیشنهادی، موضوع قبل از طرح نزد هیئت مدیره و مجمع عمومی باید به نظر کمیته حقوقی برسد و کمیته ضمن تطبیق موضوع با اساسنامه و در نظرگرفتن موازین حقوقی، نظر مشورتی خود را اعلام می‌نماید. این کمیته همچنین در مورد نظرخواهی کمیته رسیدگی به تخلفات و سایر مواردی که مجمع عمومی، شورای داوری یا هیئت مدیره صلاح بدانند نی، نظرات مشورتی خود را اعلام می‌نماید. سایر زیرمجموعه‌های آسیفا، باید درخواست نظر مشورتی را از طریق هیئت مدیره مطرح نمایند. مشاوران حقوقی توسط هیئت مدیره و بطور داوطلبانه تعیین می‌گردد.

ماده‌ هفدهم - کارگروه های (کمیته‌های) آسیفا
کمیته‌ها کارگروه‌های گروه‌های تخصصی متشکل از اعضاء آسیفا ایران هستند که تحت نظارت هیئت مدیره، آسیفا ایران را در پیشبرد اهداف خود یاری می‌دهند و فعالیت های گوناگون فرهنگی، هنری، اجرایی، صنفی و غیره دارند. حدود وظایف، اختیارات و ترکیب اعضاء و نحوه تشکیل جلسات براساس آئین‌ نامه‌های داخلی تعیین می‌گردد.
۱- تشکیل کمیته‌ها به پیشنهاد هیئت مدیره و تصویب مجمع عمومی صورت می‌گیرد.
۲- هیئت مدیره می‌تواند نسبت به تاسیس کمیته‌های جدید یا ادغام کمیته‌ها در یکدیگر اقدام کند اما باید در اولین مجمع عمومی موضوع را به تصویب برساند.
۳- حذف یک کمیته که تاسیس آن به تایید مجمع عمومی رسیده باشد فقط توسط مجمع عمومی ممکن است.
۴- کلیه‌ مصوبات کمیته‌ها از جمله آیین‌نامه‌های اجرایی و شرح وظایف آن‌ها باید به تصویب موقت هیئت مدیره‌ برسد و در اولین مجمع عمومی نیز گزارش و به رای گذاشته شود.
۵- هر عضو رسمی باید حداقل در یک کمیته فعالیت کند.
۶- عضویت اعضای وابسته در کارگروه‌ها آزاد است.
۷- عضویت اعضا در کمیته‌ها با ارائه درخواست کتبی به هیئت مدیره و معرفی به کمیته مربوطه صورت می‌گیرد.
۸- مدیر کمیته توسط اعضای آن و تأیید هیئت مدیره انتخاب و توسط همین اعضا یا هیئت مدیره معزول می‌شود.
۹- حدود وظایف، اختیارات و ترکیب اعضا و نحوه‌ی تشکیل جلسات بر اساس آئین‌نامه‌های داخلی تعیین می‌شود.

ماده هجدهم - شورای داوری
به منظور حل و فصل اختلافات ذیل، شورای داوری آسیفا، متشکل از پنج نفر عضو اصلی از اعضای رسمی، شامل سه نفر به انتخاب مجمع عمومی، یک نفر به انتخاب هیئت مدیره و یک نفر مشاور آسیفا حقوقی تشکیل خواهد شد. همچنین هر یک از مراجع مذکور، به ازای هر عضو اصلی، یک عضو جایگزین نیز درنظر می‌گیرند. اداره امور شورای داوری، به عهده دبیری است که از بین اعضای شورا و با رای مستقیم ایشان انتخاب می‌شود و اعضای شورا باید دارای شرایط مندرج در بندهای ۱ و۲ و ۵ از ماده بیستم این اساسنامه باشند. دوره این شورا همزمان با دوره هیئت مدیره آغاز و پایان می‌یابد.

۱- این شورا صلاحیت دارد تا با تعیین داور، به کلیۀ اختلافات میان اعضای آسیفا با یکدیگر، که مربوط به فعالیت آسیفا و مقوله انیمیشن، فیلمسازی یا رشته های مرتبط باشد، به عنوان داوری مرضی الطرفین رسیدگی و اتخاذ تصمیم نماید. رای داوران برای طرفین اختلاف، قطعی، غیرقابل اعتراض و لازم الاجرا است. مگراینکه کلیۀ طرفین اختلاف به نحو دیگری تراضی نمایند. در خصوص اختلاف اعضای آسیفا با اشخاص غیرعضو، صرف نظر ازموافقت یا مخالفت عضو طرف اختلاف، شورا در رسیدگی به این نوع اختلاف نیز بنا به شرایط یادشده در بالا، صلاحیت تام جهت صدور رای قطعی و غیرقابل اعتراض خواهد داشت. شورای داوری پس از طرح موضوع، درخصوص داوری یک نفره، یا تشکیل هیئت سه نفره یا پنج نفره تصمیم گرفته و این تصمیم معتبر است.
۲- در کلیه مواردی که اشتباه شورا در صدور رای، برای کلیۀ اعضای آن محرز شود، شورا ضمن نقض رای قبلی، نسبت به صدور رای مجدد و اعاده شرایط به نحو مقتضی اقدام خواهد نمود.
۳- تخلفات اعضای شورای داوری با گزارش بازرس در هیئت مدیره، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و در صورت نیاز در مجمع عمومی طرح خواهد شد.

تبصره ۱: عضویت بیش ازیک نفر از اعضای هیئت مدیره، در شورای داوری ممنوع است و درصورت ذینفع بودن هریک از اعضای شورا در موضوع مورد رسیدگی، عضو جایگزین به جای شخص ذینفع درآن موضوع بخصوص، برای تصمیم گیری شرکت می کند.
تبصره ۲: پس از اعلام رأی نهایی شورای داوری، رأی مذکور جهت اطلاع و پیگیری به شورای داوری خانه سینما اعلام خواهد شد.

ماده نوزدهم - بازرس
مجمع عمومی یک نفر را به عنوان بازرس اصلی و یک نفر را بعنوان بازرس جایگزین برای مدت یک سال انتخاب می‌نماید تا بر اساس وظایف خود عمل نمایند.

تبصره ۱: فعالیت بازرس جایگزین، مشروط به جانشینی است. اما بازرس اصلی می تواند بررسی مواردی را به بازرس جایگزین واگذار نماید.
تبصره ۲: حضور بازرس در تمامی جلسات هیئت مدیره بدون داشتن حق رأی الزامی است.

وظایف و اختیارات بازرس
۱- نظارت و رسیدگی به دفاتر، اوراق، کلیه قراردادها و اسناد مالی و اداری و مراقبت در حسن جریان امور مالی آسیفا ایران.
۲- رسیدگی و گواهی گزارش مالی جهت ارائه به مجمع عمومی.
۳- رسیدگی به شکایات اعضاء و در صورت لزوم تهیه گزارش برای ارائه به هیئت مدیره یا مجمع عمومی.
۴- اقدام دعوت و تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده در صورت لزوم با رعایت ماده دوازدهم این اساسنامه.
۵- تهیه و ارائه گزارش عملکرد خود به مجمع عمومی.
۶- اعلام تخلفات اعضای آسیفا و هیئت مدیره، به تشکیلات مربوطه.

فصل پنجم - موارد متفرقه

ماده بیستم - شرایط انتخاب
شرایط کاندیداها در انتخابات هیئت مدیره و بازرسان، با گواهی و تایید شورای داوری خواهد بود:
۱- داشتن حداقل ۳۰سال تمام سن
۲- نداشتن سوء شهرت
۳- حداقل پنج سال مستمر سابقه کار حرفه‌ای مرتبط و استمرار فعالیت حرفه‌ای.
۴- حداقل پنج سال سابقۀ عضویت رسمی در آسیفا و استمرار عضویت.
۵- نداشتن درجاتی از تخلف انضباطی در سه سال گذشته.

تبصره ۱: ملاک فعالیت حرفه ای قابل قبول، طبق منشور حرفه ای آسیفا خواهد بود.
تبصره ۲: کیفیت و درجه تخلف انضباطی موثر که مستوجب محرومیت از کاندیداتوری باشد، طبق آیین نامه انضباطی خواهد بود.

ماده بیست و یکم - انحلال
در صورت انحلال آسیفا ایران، هیئت تصفیه منتخب مجمع عمومی، ظرف مدت شش ماه از تاریخ انتخاب، موظف به انجام امور محوله خواهند بود. سرمایه و موجودی آسیفا اعم از منقول و یا غیر منقول، پس از تسویه حساب‌ها، به یکی از مراکز آموزشی انیمیشن بنا به تصمیم هیئت تصفیه اهداء می‌شود.

ماده بیست و دوم - سایر موارد
۱- کلیه مصوبات و تصمیمات هیئت مدیره، مدیرعامل و کمیته های تخصصی، درصورتیکه با مفاد این اساسنامه متعارض باشد، باطل و بلااثر است. مگر آنکه مجمع عمومی نسبت به قبول آن، به طور صریح رفع تعارض نماید.
۲- استعفای هریک از اشخاص عضو در ارکان آسیفا از مجموعه مورد نظر، باید به هیئت مدیره و استعفای اعضای هیئت مدیره و شورای داوری باید به مجمع عمومی تقدیم گردد. این اساسنامه در راستای اصلاح اساسنامه پیشین، در جلسه مجمع عمومی فوق العاده دی ماه ۱۳۹۰، در بیست و دو ماده و بیست و نه تبصره تهیه و با رای اکثریت اعضای رسمی حاضر به تصویب رسیده است.