{$username} {$status}

اکنون آنلاین است.
مدیر عامل موسسه تخصصی تولید انیمیشن " حرکت کلیدی "_ عضو هیئت علمی گروه انیمیشن دانشگاه هنر

دوستان

Blog

اخبار سايت

 • علیرضا گلپایگانی روز جهانی انیمیشن مبارک - طراح پوستر : نورالدین و نگار زرین کلک 2017
  Oct 29 
 • Oct 2
 • تلاش برای فاصله گرفتن از فضای ناامیدانه فعلی انیمیشن در ایران
  فرهنگ > سینما - مهر نوشت: رییس انجمن صنفی کارگری انیمیشن درباره روند تاسیس این انجمن و ماموریت‌های صنفی آن توضیح داد و این ماموریت...
  Oct 2 
 • Sep 28
 • علیرضا گلپایگانی اعضای هیئت مدیره صنف انیمیشن تهران
  Sep 28 · 1  
  علیرضا گلپایگانی اعضای هیئت مدیره صنف انیمیشن تهران
  معین صمدی - علی اسکویی- بهرام عظیمی- علیرضا گلپایگانی- امیر سحرخیز
  اول مهرماه 1396
  Sep 28
 • Sep 23
 • علیرضا گلپایگانی انیمیشن از نگاه گلپایگانی
  Sep 23 · لینک ثابت 
 • علیرضا گلپایگانی 🍀🍀🍀اعضای محترم صنف انیمیشن، جامعه بزرگوار انیمیشن ایران🍀🍀🍀

  بنده پس از حدود یکسال تلاش قانونی بر اساس وظیفه اخلاقی برای حفظ و صیانت از آرای خود و موکلینم وبا وجود داشتن تایید وزارت کار، روز چهارشنبه 29 شهریور، و در پی رسمی شدن انصراف آقای روانبخش صادقی عضو منتخب علی البدل، انصراف خود را رسما به آقای دکتر بهرامی، ریاست تشکلهای کارگری و کارفرمایی وزارت کار اعلام کردم. با تشکر از همراهی همه کسانی که به بنده رای دادند و اعتماد و اطمینان خود را به این نگاه و رویکرد هدیه کردند، اعلام میدارم که با توجه به جمیع جهات و تنها برای آنکه بزودی و در عمل خبر ثبت صنف کارگری انیمیشن تهران را بشنویم و ببینیم که انشالله کار خود را آغاز کرده است، بنده از ترکیب هیات مدیره کناره گیری میکنم و امیدوارم آن اعتماد و وثوق اولیه بر بنده، کماکان در اعلام این موضع جدید برقرار باشد . بدانید که این تصمیمی است برای جمع بزرگ و نازنین انیمیشن ایران و ترجیح منافع جمع بر حقوق فردی و خود قدمی است برای بازشدن فضایی که انشالله در آن بجای جنگیدن با هم، درکنار هم برای حقوق معوق و مغفول مانده آن بجنگیم.
  همینجا برخود لازم می دانم از دو همراه گرامی جناب آقای امیرسحرخیز و آقای معین صمدی که بلایای همراهی با بنده را در این روند طاقت فرسا پذیرفتند و زحمات بسیار زیادی را متقبل شدند، قدردانی ویژه نمایم و برای ایشان و سایر اعضای هیات مدیره در ادامه مسیردراین تشکل جدید ونوپا، آرزوی موفقیت و توان کار موثر کنم. همچنین از دوستان، استادان، هنرمندان و دانشجویان قدیم و جدید که با همراهی ها و همدلی هایشان سبب دلگرمی بنده بودند، و البته برادر بزرگوارم جناب آقای سیاوش زرین آبادی تشکرکنم که حضورمتعهدانه و مسئولانه اشان به همراه بزرگواران دیگری که نام بردن از ایشان در این مقال نمیگنجد، به بنده و سایرین نشان داد جامعه انیمیشن ایران بی پشتوانه و بی دلسوز و بی پناه نیست.
  🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
  سال گذشته روز 14 مهرماه در نخستین مجمع عمومی صنف کارگری انیمیشن تهران، بنده طی انتخاباتی قانونی و در حضور نماینده وزارت کار و خانه سینما، به عنوان یکی از پنج نفر اعضای اصلی هیات مدیره صنف انتخاب شدم. با توجه به تعداد بالای متقاضیان عضویت و آنها که نهایتا با رای هیات موسس به صنف راه یافتند، بخش قابل توجهی از جامعه انیمیشن در آن روز در مجمع شرکت کرد و به زعم بنده رای و نظر واقعی خود را همان روز اعلام کرد. از این منظر من و همراهانم شکی نداریم که رای بخش بزرگی از این جامعه را داشته ایم و انشالله که هنوز داریم. ما گروهی بودیم که خود را نماینده صداهای بی صدا و جمع بزرگی از بدنه انیمیشن ایران می دانستیم که بار تولید بر دوش آنهاست و نام و صدایشان جایی دیده و شنیده نمیشود. ما گروه کهتران موفق شدیم در آن انتخابات حضور یابیم و شادبودیم که توانستیم برای نخستین بار در ساختاری قدیمی که به سختی و بی اعتمادی «دیگران» را درخود راه می داد، با روالی قانونی راه یابیم.
  آنچه در طول یکسال گذشته بر ما و صنف نوپا و بی پناه انیمیشن رفت، بحث ماندن بنده نبود، بلکه آمدن «دیگری» بود که کم کم تقلیل یافت به دیدگاههای شخصی برخی درباره لزوم و عدم لزوم حضور بنده و دیدیم آنچه اتفاق افتاد، که بنده در نشست روز یکشنبه 19 شهریور به تفصیل بیان کردم و فایل صوتی آن کماکان موجود است.
  اکنون، بر همه آشکار شده است که از نظر قانونی صلاحیت من برای حضور در هیات مدیره از سوی ریاست محترم تشکلهای کارگری و کارفرمایی تایید شده و هیات رییسه قانونا می توانسته است از اوایل شهریورماه نسبت به جلسه تعیین سمت و ثبت صنف اقدام کند. ما را به جلسه ای در خانه سینما جهت همدلی و نهایی شدن و هم سو شدن رویه ها و روندها فراخواندند و در آن جلسه که ما با حسن نیت و بی سلاح رفته بودیم و مقامات قانونی خانه سینما و صنف و آسیفا حضور داشتند و قرار بر همدلی و همکاری و تمکین به نظرآن جمع زبده بود، رای دیگری را به ما ابلاغ کردند.
  دیدیم که بخش بزرگی از جامعه انیمیشن آن رای را برنتافت و حتی بر حضور ما در آن جلسه خرده گرفت. دیدیم که در روزهای منتهی به جشن مستقل انیمیشن چگونه صدای این جمع بی نشان بالاگرفت و بنده اگرچه بخاطرشائبه «سردمداری» این جمع از حرکت در آن فاصله گرفتم، آن را تحسین کردم و بار دیگر دریافتم چگونه سازوکارهای دموکراتیک ممکن است بتوانند رویه های ناشفاف و غیرقانونی را تصحیح کنند یا زیرفشاربگذارند.
  دستاوردهای این جمع بزرگ که هنرمندان ، فرهیختگان و اعضای متنوعی را از جامعه انیمیشن از هر نسلی درخود دارد، به خودی خود بسیار چشمگیر و قابل افتخار است. امروز ما دریافته ایم که باید در جمع باشیم، با یکدیگر گفتگو کنیم و هر اقدام و عملی را به رای و خرد جمعی واگذار کنیم. آنچه در این جمع بیش از هرچیزی جلب توجه میکند، حضور پررنگ جوانان، هنرمندان مستقل جوان و صاحب نام، دانشجویان و فارغ¬التحصیلان قدیم و جدید، و البته...زنان است. جمعی که من و همفکرانم خود را بیش از هر گروهی به خود، مواضع و دیدگاههایمان نزدیک میبینیم و بنده از امروز خود را به آن منسوب دانسته و با افتخار به عضویت اش درمیایم: جمعی بی رهبر، بی سلسه مراتب و مردم نهاد که تنها هدفش دیده بانی حقوق و روابط کاری جامعه ای است که دهه هاست هست اما به زیستن در خلوت، نگریستن بی دخالت و رنج بردن در سکوت خوکرده بود.
  اکنون که این حرکت جمعی حضور و دیده بانی خود را نشان داده و به شکر خداوند با همراهی برخی از فرهیختگان جمع بخصوص استاد-بانوی نازنین انیمیشن ایران سرکار خانم مهین جواهریان، تلاشهای بسیاری برای جمع شدن تفرق ها و نزدیک شدن دوریها صورت گرفته است، و اکنون که آقای روانبخش صادقی به نشانه مصلحت جمع و دراقدامی خیراندیشانه انصراف خود را از عضویت در هیات مدیره اعلام کرده اند، بنده نیز به نشانه احترام به تلاشهای صورت گرفته که به درستی نگران دوپارگی و بی اعتمادی خانواده انیمیشن به یکدیگر و عدم کارآیی صنف بودند، برای نشان دادن حسن نیت و علاقمندی به آغاز هرچه سریع ترصنف انیمیشن از جایگاه قانونی خود کناره گیری میکنم.
  قهر کردن، تخریب کردن و همکاری نکردن با این جمع رسم بنده نیست. اعلام می دارم که کماکان در جایگاههای قبلی و هر ظرفیتی که پس از این برای کار و خدمت و سازندگی فراهم باشد، نیرو و تخصص اندک خود را درخدمت جامعه انیمیشن ایران قرار خواهم داد.
  دوستان عزیز! کارهای برزمین مانده بسیار است. تشکیل صنف نخستین قدم برای آغاز بی نهایت کاری است که باید درکنار هم، با همدلی و مسئولیت پذیری و دقت فراوان به انجام رسانیم. نهادینه کردن روندی دموکراتیک در این فضا و تمرین تحمل برای حضور همه صداها و نظرها و نگاهها و نیازها زمان خواهد برد. اگر امروز قادر نیستیم تنها به قانون اتکا کنیم و باید قانونهای نانوشته ای را درنظر بگیریم، برای رسیدن به فردایی قانونمندتر و مستحکم باید سخت کار کنیم: باید اعتماد، عقلانیت و صحت روابط را به این جمع بی اعتماد وکم صبر بازگردانیم. تک تک ما مسئولیم اگر از رویه های قدیم شکایت داریم، آن رفتارها، آن پندارها و آن روابط را در اشکال خرد و کلان تکرار نکنیم و خود بازیگر همان بازی ها نباشیم. این راه طولانی است و دستاوردهای ما هم اکنون آنقدر زیاد و قابل توجه هست که می توان به ضرس قاطع گفت اگر این جمع و این حرکت ادامه یابد، ما خواهیم توانست پله پله تا نقطه ای امن تر و قدرتمندتر برای جامعه انیمیشن ایران گام برداریم و به آنان هم که به روشهای انفرادی و مصلحت شخصی و روابط ناشفاف متکی بر منافع فردی خوکرده اند، نشان دهیم که روشهای دیگری هم هست که در آن همه می توانند به شکل نسبی برنده باشند.
  🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
  دوستان! بیایید بجای بازگشت به گذشته برای بیرون کشیدن پرونده ها و تخریب ها، از آن درس بگیریم و روبه آینده کنیم. تخریب و دشمنی و فضای ناامن را در گذشته جابگذاریم و به حرکات مدنی و مطالبات صنفی، فرهنگی و اجتماعی خود با انگیزه و هدف احقاق حقوق جمع رو بیاوریم– که عاجل ترین آن احیای آسیفای غیرصنفی و برگزاری انتخاباتی معقول و قانونی مطابق اساسنامه آسیفای بین الملل است – و برنده شدن انیمیشن ایران را در همه اشکالش بر برنده شدن خودمان ارجح بدانیم. ما بسیاریم و ادامه می دهیم.

  با مهر و فروتنی بسیار
  فاطمه حسینی شکیب
  اول مهرماه 1396
  Sep 23 
 • Sep 18
 • علیرضا گلپایگانی آپلود شد {$number} عکس های جدید به {$albumName} آلبوم
  Sep 18 · نمایش "{$album}" آلبوم 
 • علیرضا گلپایگانی رئیس جدید مرکز پویا نمایی صبا منصوب شد
  با حکم دکترمیرباقری معاون رئيس سازمان در امور سیما، محمد رحیم لیوانی به سمت رییس مرکز پویا نمایی صبا منصوب شد.
  رئیس مرکز صبا منصوب شد
  با هدف تولید انیمیشن با محوریت سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، دکتر میرباقری معاون سیما در حکمی محمد رحیم لیوانی را به سمت ریاست مرکز پویانمایی صبا منصوب کرد.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ توجه به فرهنگ غنی اسلامی ـ ایرانی اصلی ترین ماموریت این مرکز در حکم معاون رئیس سازمان در امور سیماست.
  همچنین دکتر میرباقری بر بهره گیری از نظرات متخصصان تعلیم و تربیت اسلامی و اهل هنر معرفت، و سود جستن از فناوری نوین انیمشن سازی در تولید برنامه هایی فاخر و تاثیر گذار تاکید کرده و خواستار تدوین برنامه پنج ساله مرکز با توجه به «افق رسیدن مرکز صبا به عنوان قطب تولید و انیمیشن در منطقه و تاثیر گذار در جهان شد.
  وی همچنین استفاده بهینه از ظرفیت فکری، هنری و فنی بخش خصوصی را از اولویت های تولید انیمیشن دانست و خواستار توجه جدی به فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی، سبک زندگی اسلامی و ایرانی و نیز شناساندن قهرمانان اسلامی و ایرانی به کودکان و نوجوانان در قالب پویانمایی شد.
  تولید شخصیت های جدید پویانمایی و کوشش برای شاخص (برند) شدن آنها از دیگر نکاتی است که معاون سیما بر آن تاکید کرده و تقویت مزیت اقتصادی برندها یکی از وظایف این مرکز دانست. وی همچنین افزایش حجم تولید انیمیشن داخلی و تغییر نسبت سهم آثار داخلی به خارجی در شبکه های سیما را از اهم وظایف مرکز دانست.
  گفتنی است دکتر میرباقری از زحمات ارزشمند مرتضی شمسی در طول مدیریت این مرکز قدر دانی کرد.
  Sep 18 
 • Sep 17
 • علیرضا گلپایگانی جشن مستقل انیمیشن ایران -شهریور95
  Sep 13 · 1  
  علیرضا گلپایگانی استاد دهستانی به همراه آقای خرمیان
  Sep 17